O nas

GAD Records to polska firma zajmująca się (głównie) polską muzyką. W kręgu naszych zainteresowań jest jazz i rock sprzed lat, ale także muzyka filmowa, library music, funk, soul, easy listening i lounge music. Od 2008 roku szukamy, tropimy i odkurzamy. Chcemy przypominać trudno dostępne tytuły, wydane niegdyś tylko na płytach winylowych lub kasetach, ale prezentować też materiały nigdy wcześniej niepublikowane.

Dbamy o szczegóły

Nasze wydawnictwa to przede wszystkim staranny dobór utworów, dbałość o jakość dźwięku (staramy się zawsze dotrzeć do oryginalnych taśm-matek), a także okładki pełne dodatkowych informacji, niepublikowanych zdjęć i memorabiliów. Współpracujemy z muzykami i ich najbliższym otoczeniem, by efekt finalny był jak najlepszy. Zaufali nam m.in. Jan Ptaszyn-Wróblewski, Włodzimierz Nahorny czy zespoły Novi Singers, SBB i Klan. Od 2012 roku publikujemy materiały z obszernego archiwum Jerzego Miliana, jednego z czołowych przedstawicieli polskiej szkoły jazzu. Zajmujemy się także eksploracją bogatego, wielowymiarowego archiwum Martina Kratochvila, czeskiego pianisty i lidera formacji Jazz Q.

Nostalgiczny hit

W 2013 roku opublikowaliśmy kompilację „Sonda”, zbierającą nagrania wykorzystywane w legendarnym popularnonaukowym programie Telewizji Polskiej. Pierwszy nakład CD sprzedał się w ciągu tygodnia, limitowane wydanie na płycie winylowej – w trzy godziny. Album, razem z towarzyszącym mu zbiorem elektronicznych poszukiwań Krzysztofa Dudy (również wykorzystywanych w „Sondzie”), zebrał doskonałe recenzje prasowe i był chętnie prezentowany na radiowej antenie.

Wcześniej – książki i prasa muzyczna

Zajmowaliśmy się także publikacją książek muzycznych, wydając m.in. biografie artystów oraz serie „Unisono w wielogłosie” i „Rock. Konteksty”, w których muzyka rockowa jest prezentowana z różnych, zaskakujących perspektyw. W 2010 roku założyliśmy i przez trzy lata wydawaliśmy kwartalnik o rocku progresywnym „Lizard” (magazyn ukazuje się do dziś). Dziś papierowe wydawnictwa to tylko drobny wycinek naszej działalności – najważniejsze są płyty.