SBB - Hofors 1975 (LP)

70,00 zł 

WERSJA WINYLOWA - CZARNY WINYL, LIMIT 750 SZTUK! Nieznany wcześniej materiał z legendarnej, szwedzkiej trasy SBB w 1975 roku. Czterdzieści minut improwizowanego rocka progresywnego na najwyższym poziomie.

Ilość:

LIMITOWANA EDYCJA WINYLOWA
CZARNY WINYL - 750 SZTUK

Niedawno odnaleziona, nieznana taśma z zapisem jeszcze jednego koncertu SBB podczas legendarnej trasy po Szwecji z 1975 roku. Tej samej, która dała słynny występ w Karlstad.

Najważniejszy polski zespół rockowy lat 70. podczas tej szwedzkiej trasy był w szczytowej formie. Mogli grać dosłownie wszystko i... grali. Odnaleziona właśnie taśma z zapisem występu w niewielkim, przemysłowym miasteczku Hofors to potwierdzenie, że SBB bez trudu mogło na gorąco stworzyć czterdziestominutową rockową suitę pełną licznych zmian nastroju oraz brawurowych partii solowych organów Hammonda Józefa Skrzeka i gitary Apostolisa Anthimosa. Idea wczesnego, agresywno-progresywnego SBB jest tutaj doprowadzona do perfekcji: zespół brzmi jak jeden, spójny organizm napędzany przez nerwowe rytmy Jerzego Piotrowskiego, który perfekcją gry mógłby zadziwić niejeden metronom.

Kompletne nagranie koncertu z Hofors zostało odnalezione po latach w Szwecji i zremasterowane z oryginalnej taśmy przez realizatora tych nagrań, Andersa Ordesona. Czarny winyl, 180g, pojedyncza okładka ze zdjęciem Tomasza Sikory.

Album dostępny także na CD oraz na kolorowym winylu (limit 250 sztuk).

Skład:
Józef Skrzek – voc, org, synth
Apostolis Anthimos – g
Jerzy Piotrowski – dr

TRACK LISTA:
1. Works in Iron I
2. Works in Iron II

1 inne produkty w tej samej kategorii