Władysław Komendarek - Dotyk chmur (CD)

35,00 zł 

Produkt wyprzedany

Pulsujące automaty perkusyjne, doskonałe melodie i intrygujące brzmienie. Pierwszy album Władysława Komendarka wydany na płycie winylowej powraca na CD – z bonusami!

Naczelny kosmita RP o ekspresji futrzaka z Muppetów to bez wątpienia największy mag syntezatorów w Polsce. Jego pierwszy winylowy album „Dotyk chmur” po trzydziestu latach ukazuje się wreszcie na CD – z pięcioma bonusami.

Od 1984 roku Władysław Komendarek idzie swoją ścieżką, proponując bezkompromisową i unikatową w skali świata koncepcję muzyki elektronicznej. Trafia z nią zarówno do syntezatorowych maniaków, jak i fanów rocka (grywał m.in. na festiwalach w Jarocinie). „Dotyk chmur”, pierwszy solowy album artysty wydany na płycie winylowej, to jeden z kolejnych przystanków w jego nieustających poszukiwaniach. Osiem utworów o wyrazistym rytmie, ciekawych melodiach i interesującym brzmieniu ukazało się na czarnym krążku Pronitu pod koniec lat 80. Teraz powracają w zremasterowanej formie, wzbogaconej o dwa utwory wydane na singlu i trzy kompozycje z archiwum artysty – w tym nową wersję tematu „Dotyk szczęścia”, oryginalnie wykonywanego przez Exodus.

Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm, a wydawnictwo uzupełnia książeczka z szkicem na temat nagrań, kilkoma unikatowymi fotografiami i reprodukcją okładki oryginalnego, winylowego wydania albumu.

Skład:
Władysław Komendarek – synth
Ewa Dembińska – voc

TRACK LISTA: 1. Sen Shoguna
2. Dotyk chmur
3. Taniec szerszeni
4. Cyklamenowe wyspy
5. Wiosenny śnieg
6. Wędrówka po dżungli
7. Halo komputer
8. Ciche kroki

BONUS TRACKS:
9. Sen Shoguna (wersja singlowa)
10. Opętanie (wersja singlowa)
11. Bitwa robotów
12. Modlitwa Inków
13. Dotyk szczęścia