Polska el-muzyka z Generatora. Młodzi zapraszają legendy.

Przyjechało do nas kilka tytułów z labelu Generator, obecnie najważniejszego chyba wydawnictwa w Polsce poświęconego klasycznej el-muzyce.

Wśród nich znane już Wam wcześniej nagrania Przemysława Rudzia z Józefem Skrzekiem (“The Stratomusica Suite”) i Mikołajem Hertlem (“At the Horizon’s Edge”), a także wyjątkowa kompilacja Władysława Komendarka “I Am an Alien”, zawierająca m.in. rozbudowaną, doskonałą suitę “Otwarta galaktyka” z końca lat 80. Do tych tytułów dołączyły dwa kolejne – pierwszy z nich to wspólny album Rudzia i Komendarka  z 2011 roku, “Unexplored Secrets of REM Sleep”. To pięć rozbudowanych kompozycji rozpiętych między delikatnym ambientem a fragmentami o rockowej ekspresji. Ostatni z nowych tytułów z katalogu Generatora to “Electronic Worlds” Piotra Krupskiego, który do nagrania tej pięknej, wielowymiarowej płyty zaprosił całą plejadę doskonałych artystów – z Władysławem Komendarkiem i Sławomirem Łosowskim na czele.

Dla fanów muzyki elektronicznej to bardzo ciekawe propozycje – warto je sprawdzić, podobnie jak pozostałe płyty w tej stylistyce, jakie mamy w ofercie. A już w maju ich zasób powiększy się o dwa nowe wydawnictwa GAD Records i jedno Viator Records…