Jerzy Milian - When Where Why (LP)

70,00 zł 

Czternaście ekspresyjnych, jazzowych utworów z mocnym beatem – czyli najbardziej taneczne, dynamiczne i porywające wcielenie Jerzego Miliana wreszcie na winylu.

Ilość:

LIMIT! WERSJA NA CZARNYM LP!

  • Czternaście ekspresyjnych, jazzowych utworów z mocnym beatem – czyli najbardziej taneczne, dynamiczne i porywające wcielenie Jerzego Miliana.
  • Materiał wydany oryginalnie na płycie CD w 2012 roku powraca po wielu prośbach słuchaczy w formie płyty winylowej.
  • Limitowany, jednorazowy nakład 500 sztuk..


Czternaście rzadkich i niepublikowanych nagrań z archiwum jednego z najciekawszych polskich muzyków jazzowych. Dynamiczne, przebojowe utwory, senne bossa novy i cukierkowe easy listening. Mocny beat, zadziorne brzmienie trąbek, słodkie saksofony i błyskotliwe solówki na wibrafonie zamknięto w krótkich formach, zarejestrowanych z berlińskim big-bandem Guntera Gollascha w latach 70.

Charakterystyczne brzmienie wibrafonu Jerzego Miliana (grał z Krzysztofem Komedą i Janem Ptaszynem Wróblewskim) od pół wieku poraża fanów jazzu na całym świecie. To także ceniony kompozytor i aranżer o dużej wyobraźni, którą docenił kolektyw Jazzanova. Od 2012 nakładem GAD Records ukazuje się seria płyt CD „Jerzy Milian Tapes”, dokumentująca różnorodne aspekty działalności artysty. W ślad za nią przychodzi winylowy debiut unikatowych, roztańczonych nagrań Miliana z lat 70.

Winyl (180g) ukazuje się w jednorazowym, limitowanym nakładzie 500 sztuk, spośród których 111 zostało wytłoczonych na kolorowym winylu. Dla fanów polskiego jazzu i mocnych, big-bandowych grooves pozycja obowiązkowa!

A:
1. Acht und Dreizig
2. Wo ist die Socke
3. Die Bunten Balkone
4. Melodie über Einsamkeit
5. Signor Cosmalino
6. Bagira
7. Melodie für Miehatsch

B:
1. Glück beim Zahnarzt
2. Wasserpfeife Blues
3. Kindermärchen
4. Wann Wo Warum
5. Vier Tapfere Kollegen
6. Treffung S-Bahn
7. Mademoiselle Horror

Jerzy Milian – wibrafon
Rundfunk-Tanzorchester Berlin, dyr. Günter Gollasch