Toto Blanke - Electric Circus (CD)

35,00 zł 

Jazzrockowa supergrupa: Toto Blanke, Jasper van't Hof i Edward Vesala przekraczają granice. Nowa, zremasterowana edycja.

Ilość:

  • Toto Blanke, Jasper van't Hof i Edward Vesala jako międzynarodowa supergrupa w bardzo europejskim spojrzeniu na mariaż jazzu i rocka.
  • Reedycja jedynego studyjnego albumu zrealizowanego przez ten skład, wydanego oryginalnie przez Vertigo w 1976 roku.
  • Remaster z oryginalnych taśm i książeczka z tekstem opartym o aktualny wywiad z Jasperem van't Hofem.


Zremasterowana edycja intrygującego, międzynarodowego projektu z połowy lat 70. Spotkanie jazzu i rocka, które wychodzi daleko poza to, co zwykło się uważać za fusion.

Wydany oryginalnie w 1976 roku album „Electric Circus” był drugim solowym projektem niemieckiego gitarzysty Toto Blanke, ale jednocześnie początkiem niezwykłego tria, które tworzyli obok niego holenderski pianista Jasper van't Hof i fiński perkusista Edward Vesala (w Polsce znany dzięki współpracy z Tomaszem Stańko). Trzy bardzo silne indywidualności zaproponowały bardzo specyficzne, autorskie spojrzenie na jazz-rock, pełne zaskakujących eksperymentów z syntezatorami, odniesień do krautrocka i awangardy, ale też kojących, eterycznych tematów.

Nowa edycja, zremasterowana z oryginalnych taśm firmy Bellaphon. Książeczka z tekstem Barnaby Siegela opartum o aktualny wywiad z Jasperem van't Hofem. Pierwsze wydawnictwo nowego labelu GAD Records - Chickadisc, zajmującego się europejskimi (i nie tylko) perłami jazzu i rocka sprzed lat.

1. PPG
2. Flowers All Over
3. Arabab
4. Minister ED
5. Song for Zeenat
6. Spiesser Krollak
7. Spinner

Toto Blanke – g, banjo, keyb
Jasper van't Hof – p, ep, org
Edward Vesala – dr, perc

Dave King – bg
Ulli A. Reutzel – p