Świadectwo dojrzałości - Hulaj dusza (CD)

35,00 zł 

Produkt wyprzedany

Jazzrockowa przygoda z 1977 roku. Niepowtarzalna supergrupa, która wygrała festiwal Jazz nad Odrą i zarejestrowała jedną radiową sesję. Komplet ich dokonań po raz pierwszy na CD.

Gdy potrzeba pieniędzy, trzeba założyć zespół i wygrać festiwal. Tak pomyślał Wojciech Bruślik na początku 1977 roku i kilka miesięcy później dopiął swego, zgarniając z doświadczonymi kolegami na festiwalu Jazz nad Odrą liczne nagrody. Nie wszystkim się to spodobało...

Świadectwo Dojrzałości to zapomniane, ale ważne ogniwo w dziejach polskiego jazz-rocka. Grupa podążała śladem takich formacji jak niemiecki Passport, proponując bardzo przyjazne dla ucha, pysznie zaaranżowane i brawurowo wykonane fusion, z licznymi partiami solowymi gitary i saksofonu. Lider grupy, Wojciech Bruślik, zaprosił do współpracy doskonałych muzyków rockowych z dużym doświadczeniem – Dariusza Kozakiewicza, Wojciecha Morawskiego i Krzysztofa Orłowskiego oraz wykradzionego ze świata jazzu saksofonistę, Szczepana Dudka. Powstała supegrupa pojechała na festiwal Jazz nad Odrą z zamiarem wygrania go... i zrealizowała swój plan, mimo oburzenia części słuchaczy i dziennikarzy.

Na płycie znalazł się komplet zachowanych nagrań zespołu. Pięć nagrań radiowych (trzy z nich ukazały się przed laty na winylowej kronice festiwalu) uzupełnia kompletny (z gwizdami włącznie!) występ podczas Jazzu nad Odrą w koncercie finałowym. W książeczce historia tego niezwykle ciekawego zespołu i liczne zdjęcia.

1. Błotnik
2. Ladaco
3. Świątynia dumania
4. Hulaj dusza
5. Aksjomat

Bonus tracks:
6. Błotnik (live)
7. Świątynia dumania (live)
8. Hulaj dusza (live)
9. Złota rączka

Wojciech Bruślik – b
Dariusz Kozakiewicz – g
Szczepan Dudek – sax
Krzysztof Orłowski – p, synth
Wojciech Morawski – dr