Wiesław Wilczkiewicz - Fly Ensemble (CD)

35,00 zł 

Jazz, smooth, easy... Mały big-band z wielkim potencjałem – zapomniany projekt z początku lat 80. dostępny w zremasterowanej formie.

Ilość:

Na początku lat 80. Alex Band dostał intrantną ofertę wyjazdu do... cyrku. Nie wszyscy muzycy jednak chcieli akompaniować klaunom i słoniom, więc zajęli się na chwilę swoimi sprawami. I tak powstał Fly Ensemble, doskonały projekt, który proponował jazz... na miękko.

Fly Ensemble to jazz zaaranżowany z najwyższa starannością, wygładzony i błyszczący do dzisiaj niezwykłym światłem. Wiesław Wilczkiewicz (Dżamble, Alex Band) zaproponował muzykę, która łączyła w sobie lekkość smyczkowego easy listening z latynoskim powabem i jazzowym nerwem. W latach 1981-83 muzycy nagrali szereg intrygujących kompozycji (w rejestracji niektórych udział wzięli doskonali goście – m.in. Krzesimir Dębski czy Zbigniew Wodecki), które ukazały się na płycie dopiero w 1999 roku i... tylko w USA. Teraz ten wyśmienity pre-smooth jazz pojawia się po raz pierwszy w Polsce. Wreszcie.

Materiał zremasterowany w Szwecji przez Andrzeja Poniatowskiego uzupełniła – jak zwykle – książeczka ze szkicem na temat zespołu i niepublikowanymi zdjęciami.

1. Number Two Woman
2. Rozmowa z diabłem
3. In Blue Eyes
4. Ruda Magda
5. Kasztanowi
6. Hi Fly
7. Varadero
8. Brass Key
9. Pawełek

Postscriptum:
10. Raining Dance