Józef Skrzek - Akustycznie II (CD)

35,00 zł 

Fortepian, Minimoog i Józef Skrzek. Kameralny, piękny koncert z 2003 roku wreszcie na CD!

Ilość:

W 2003 roku ukazał się album „Akustycznie”, na którym Józef Skrzek zabiera słuchacza w kameralną podróż po swojej obszernej karierze. Premiera płyty, zorganizowana w maju 2003 roku w klubie „Parnik” w czeskiej Ostrawie, również została zarejestrowana. Teraz doczekała się wreszcie wydania na płycie.

Józef Skrzek to artysta niepokorny i przewrotny. Na tyle, by na premierze albumu zagrać niemal wszystko, co... na niego nie trafiło. Dlatego „Akustycznie II” to po prostu kolejny etap podróży do krainy wyobraźni, w której króluje fortepian, syntezator Minimoog i piękne, ponadczasowe melodie. W programie występu znalazły się zarówno klasyczne utwory SBB („Z których krwi krew moja”, „W kołysce dłoni twych (Ojcu)”), jak i kilka zaskoczeń („King, Queen, Knave”). Wszystkie mocno zmienione względem oryginałów, zaskakujące witalnością i niezwykłą energią.

„Akustycznie II” to druga płyta w katalogu Viator Records, autorskiego labelu Józefa Skrzeka. W przygotowaniu kolejne tytuły, m.in. muzyka z magicznych nocy w chorzowskim Planetarium.

1. King, Queen, Knave
2. Singer, Oh Singer
3. Red Joe / Za darmo nie ma nic
4. Twój dom wschodzącego słońca
5. Z których krwi krew moja
6. W kołysce dłoni twych (Ojcu)

Józef Skrzek - voc, piano, Minimoog

Ostrava, Parnik, 30.05.2003