Irving Joseph - Murder Inc. (CD)

35,00 zł 

Produkt wyprzedany

Kryminalny, swingujący jazz z 1960 roku. Dwanaście utworów ułożonych w barwną opowieść - w tym „State's Evidence”, w Polsce znany jako czołówka programu „Sensacje XX wieku”.

W 1960 roku mało znany amerykański aranżer i dyrygent, Irving Joseph, nagrał swój jedyny autorski album. W dwunastu krótkich, treściwych utworach zamknął pasjonującą opowieść o kryminalnej stronie Nowego Jorku lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Kryminalny jazz? Jak najbardziej.

Niczym w dobrej powieści, są tutaj nieoczekiwane zwroty akcji, pościgi, sprawy sądowe i mafijne porachunki – tyle, że opisywane muzyką, a nie słowem. Ten szemrany jazz w stylu noir został niezwykle pomysłowo zaaranżowany i wykonany przez czołówkę muzyków sesyjnych tego czasu (wśród nich współpracownicy Milesa Davisa czy Gila Evansa!). Niezwykle udany, choć całkowicie zapomniany na świecie materiał, dla polskiego słuchacza ma dodatkowy wymiar: utwór „State's Evidence” od wielu lat pełni rolę czołówki programu „Sensacje XX wieku”.

Album po raz pierwszy w historii jest dostępny na płycie CD. Nagrania zremasterowano z oryginalnych taśm, a całość uzupełniła książeczka z oryginalną notką z koperty winylowego wydania pióra Nata Hentoffa (także w tłumaczeniu na polski) oraz współczesnymi notatkami na temat tego ponad półwiecznego albumu.

Skład:
Zespół pod dyr. Irvinga Josepha

TRACK LISTA:
1. Prison Break
2. State's Evidence
3. Third Degree
4. The Contract
5. We the Jury
6. Crime Wave
7. Stool Pigeon
8. Bad Day in Brooklyn
9. Murder, Inc.
10. The Big Six
11. Double Cross
12. April in Brownsville